0
Порожньо
 x 
Кошик порожній

Монтаж систем антизледеніння дахів та водостоків


 

  1. Монтаж та підключення системи антиоб'єднання повинні виконуватися кваліфікованим спеціалістом.
  2. Нагрівальний кабель монтується на всьому шляху талої води: починаючи з жолобів, лотків і закінчуючи водостоками. За наявності зливної каналізації необхідно обігріти її.
  3. Не рекомендується встановлювати кабель за температури нижче мінус 5 °С. Якщо така необхідність є, на розмотану бухту кабелю слід подати напругу 220 вольт на 10 секунд для розм'якшення кабелю.
  4. Діаметр вигину кабелю не повинен бути меншим за 50 мм.
  5. Не можна скорочувати резистивний нагрівальний кабель.
  6. Резистивний нагрівальний кабель не повинен самоперетинатися.
  7. При укладанні секції враховувати довжину холодного кінця.
  8. Нагрівальний кабель слід розташовувати «змійкою», дотримуючись відстані між двома паралельними ділянками кабелю, дотримуючись кроку укладання в залежності від обраної потужності.

 

Укладання нагрівального кабелю на плоскому похилому даху

 

defrost3

На рисунках цифрами позначені:

  1. холодний кінець
  2. кінцева муфта
  3. з'єднувальна муфта
  4. нагрівальний кабель на покрівлі
  5. монтажна стрічка
  6. нагрівальний кабель у водостічних трубах

 


 

На краях дахів та водостоках нагрівальний кабель встановлюють так:

 

defrost4

 


 

Укладання нагрівального кабелю на плоскому горизонтальному даху

 

defrost5


 Для визначення питомої потужності системи антизледеніння необхідно взяти до уваги погодні умови та кількість опадів у даному регіоні, а також ступінь теплоізоляції даху.

 

Підготовка поверхні до монтажу


 

  1. Видалити всі старі види нагрівальних систем, якщо такі були.
  2. Очистити поверхню укладання від сміття, бруду та вологи.
  3. Не повинно бути гострих предметів або країв, які можуть зашкодити кабелю.
  4. При необхідності закрити зазори біля труб, стін та водостоків.

 

Монтаж нагрівального кабелю на даху та розжолобку


На краях покрівлі кабель прокладається «змійкою», а в розжолобках зручніше монтувати його в довжину, коригуючи потужність кількістю ниток кабелю.

Для обігріву краю покрівлі (карниза) нагрівальний кабель кладуть уздовж карниза, обігріваючи смугу шириною 30...40 см. Крок укладання на карнизах і розжолобках, як правило, становить 4-8 см, але не більше 10 см. Нагрівальний кабель уздовж розжолобки кладуть не менше ніж на 2/3 її довжини.

На дахах з великим ухилом, де висока ймовірність сповзання пластів снігу,  для захисту захисту нагрівального кабелю від механічних пошкоджень необхідно встановити сніговідбійники вище нагрівального кабелю.

Кріплення кабелю на поверхні даху, проводиться за допомогою відрізків монтажної стрічки встановлених поперек ліній кабелю, які рекомендується розміщувати через кожні 25-30 см, тобто використовувати 3-4 кріпильні елементи на метр кабелю. Можна розташовувати такі відрізки монтажної стрічки в місцях перегину кабельних петель.

Кріпити монтажну стрічку до поверхні покрівлі можна витяжними заклепками або саморізами з герметизацією місць свердління. 

Закріпити монтажну стрічку на даху можна і без порушення цілісності та герметичності покриття. Для цього будівельним феном або газовим пальником розігрівають смужки руберойду та приклеюють монтажну стрічку, як скотчем.

 

Можна захистити кабель від механічних пошкоджень, закривши його листами з матеріалу, ідентичного матеріалу покрівлі.

 

Приклад кріплення монтажної стрічки до покриття:

 

defrost6

 

На рис. а) показано кріплення шурупами або витяжними заклепками, на рис. б) зображено кріплення за допомогою руберойду

  1. нагрівальний кабель
  2. монтажна стрічка
  3. саморізи або витяжні заклепки
  4. смужки розігрітого руберойду
 

Монтаж нагрівального кабелю в жолобі та водостоку


Кріплення кабелю в жолобах та водостоках здійснюється за допомогою відрізків монтажної стрічки або спеціальних пластикових затискачів.

При кріпленні монтажної стрічки слід подбати про герметизацію місць свердління. Крок між елементами кріплення складає 0,3-0,5 м.

Вибираючи спосіб кріплення, слід звернути увагу на сумісність матеріалів жолоба та елементів кріплення.

Встановлюючи кабель у вертикальних трубах водостоків, необхідно врахувати, що через інтенсивність конвективних потоків має місце перерозподіл тепла по висоті труби.

Щоб уникнути замерзання, встановіть додаткові нитки кабелю в нижній частині труби.

Якщо частина водостічної труби проходить у приміщенні, систему потрібно встановити лише на ту частину труби, яка піддається замерзанню.

 

Увімкнення системи антизледеніння


Нагріту секцію, що саморегулюється, для антизледеніння WOKS SR 23 досить просто включити в розетку із заземленням, т.к. силовий кабель має євровилку для підключення.

Нагрівальну секцію для антизледеніння WOKS 23 необхідно забезпечити датчиком температури, без якого вона перегорить. Для цього підійде найпростіший терморегулятор.

Існують спеціальні прилади, які вміють працювати з датчиком вологості та опадів. У цьому випадку система буде включатися тільки тоді, коли це дійсно потрібно.

Насправді, часто доводиться обмежитися простим терморегулятором з датчиком температури, оскільки складні системи управління маю високу вартість і складні в налаштуванні.

 


Підбір кабелю для обігріву дахів, покрівель, водостоків та жолобів

Ціна нагрівального кабелю для дахів, покрівель, водостоків та жолобів