0
Порожньо
 x 
Кошик порожній

Монтаж теплої підлоги

(рекомендації для монтажників)

 
Залежно від призначення приміщення, матеріалу покриття підлоги та наявності теплоізоляції, «тепла підлога» може мати різну питому потужність, яка визначається кроком укладання. Докладніше - у розділі "Тепла підлога".

 Megaohm

 

Наявність мегаомметра (ліворуч) та омметра (праворуч) дозволить проводити всі ОБОВ'ЯЗКОВІ ВИМІРИ характеристик нагрівального кабелю при його укладанні та правильно заповнити гарантійний сертифікат. Придбайте або візьміть ці прилади в оренду.  

  

Перевірка нагрівального кабелю перед укладанням:

 

 

 

Якщо опір нагрівального кабелю постійного струму має відхилення більше допустимих значень (-5%...+10%), кабель підлягає заміні.

Попередьте тих, хто буде встановлювати наповне покриття: бути уважним і не пошкодити нагрівальний кабель під час розчищення плиткових швів. Дайте їм прочитати інструкцію. Заповнений гарантійний сертифікат підтверджує контроль цілісності нагрівального кабелю на всіх етапах, аж до першого включення.

 

Achtung! 1 

Встановіть попереджувальну етикетку в місці підключення терморегулятора. Вкажіть опір нагрівального кабелю, потужність та дату вимірювань. Надайте заповнений гарантійний сертифікат користувачу теплої підлоги. Це гарантує йому безкоштовний ремонт або заміну нагрівального кабелю за рахунок ПАТ "Одескабель", у разі виходу нагрівального кабелю з ладу протягом гарантійного терміну.

 

Важливо знати до початку монтажу


  1. Нагрівальний кабель не можна відрізати, укорочувати, м'яти, тиснути і тягнути, особливо в місці з'єднання з холодним проводом.
  2. Забороняється експлуатація нагрівального кабелю без заземлення.
  3. Підключення нагрівального кабелю до мережі живлення повинно здійснюватися через терморегулятор з використанням пристрою захисного відключення (ПЗВ), зі струмом відсічення 30 мА. Якщо кабель встановлений у вологому приміщенні, такому як ванна, сайна, парна та аналогічних, струм відсічки ПЗВ повинен становити 10 мА.
  4. У вологому приміщенні потрібно передбачити гідроізоляцію над нагрівальним кабелем.
  5. Не дозволяється укладання нагрівального кабелю під побутовими приладами (пральною, посудомийною машиною, холодильником тощо), меблями без ніжок або з ніжками висотою менше 4 см. Відсутність циркуляції повітря знижує тепловіддачу підлоги.
  6. Щоб знизити тепловтрати, потрібно ізолювати основу підлоги за допомогою теплоізоляційного матеріалу. Нагрівальний кабель не повинен контактувати з ізоляцією або вдавлюватися в неї. Це запобігають, укладаючи кабель на металеву сітку з малими осередками.
  7. Нагрівальні кабелі  Woks 10, Woks 18 та WoksMat 160 призначені для встановлення в цементно-піщану суміш або плитковий клей. Вони не повинні встановлюватись на даху або у водостоках.
  8. Нагрівальні кабелі Woks 10, Woks 18 і WoksMat 160 мають клас механічної стійкості М1 і не призначені для встановлення в місцях з великими механічними навантаженнями - де можливе роздавлювання при монтажі.

 

Вимоги до монтажу


  1. В одному приміщенні можна встановити кілька нагрівальних кабелів.
  2. Один нагрівальний кабель не можна встановлювати в декількох приміщеннях.
  3. Забороняється монтаж при температурі нижче мінус 5 °С. Дозволяється короткочасне (5...10 сек.) підключення розмотаного кабелю до мережі живлення для його розм'якшення.
  4. Забороняється самоперетинання нагрівального кабелю та його контакт з іншим кабелем - це може призвести до перегріву.
  5. Нагрівальний кабель не повинен кріпитися на трубах або іншій сантехнічній арматурі, яка розташована в підлозі або бути ближче 3 см до них.
  6. Сполучну та кінцеву муфти не дозволяється: згинати, м'яти та розтягувати.
  7. У процесі монтажу та заливання цементно-піщаною сумішшю ( плитковим клеєм) необхідно оберігати кабель від механічних пошкоджень.
  8. Цементно-піщана суміш (плитковий клей) повинна бути призначена для укладання нагрівального кабелю.
  9. Сполучну муфту і 10 см «холодного кінця» біля неї, не можна розташовувати в трубі. Їх потрібно розмістити в цементно-піщаній суміші (плитковому клеї) таким же чином, що і нагрівальний кабель. Необхідно забезпечити щільний контакт поверхні нагрівального кабелю із сумішшю або клеєм.
  10. Датчик температури підлоги повинен торкатися кінця трубки, в яку він встановлюється. Кабель датчика температури підлоги можна укорочувати або подовжувати на довжину до 50 метрів із застосуванням мідного кабелю перетином 2х1,0 мм 2.

 

 

Укладання нагрівального кабелю Woks


монтаж woks17-2монтаж woks17-4 муфта монтаж woks17-4
   
  1. Зробіть план укладання нагрівального кабелю на площі, що обігріватиметься.
  2. Очистіть поверхню підлоги: підмісти та прибрати каміння та інші предмети, які можуть пошкодити кабель.
  3. Проґрунтуйте поверхню підлоги.
  4. Розкладіть нагрівальний кабель, з розрахунковим кроком укладання, на поверхню.
  5. Укладання почніть зі з'єднувальної муфти, з урахуванням довжини холодного проводу, який не повинен перетинатися або торкатися нагрівального кабелю. Холодний провід можна вкорочувати та подовжувати.
  6. Якщо потрібно, зробіть поглиблення для муфти розміром 15 x 15 x 150 мм. Нагрівальний кабель (10 см) та холодний кінець біля муфти (10 см) не дозволяється згинати.
  7. Зробіть у стіні отвір для терморегулятора на висоті 0,3...1,7 м від поверхні підлоги.
  8. Датчик температури терморегулятора повинен розташовуватися посередині між двома паралельними нитками нагрівального кабелю, що не ближче 25 см до краю площі, що обігрівається. Його потрібно розмістити в трубці для того, щоб при виході з ладу було легко здійснити заміну. Останні 15 см трубки мають паралельно кабелю, тому що при заміні важко бути впевненим, що датчик дістав кінця трубки.
  9. Виберіть один із 3-х варіантів переходу трубки зі стіни на підлогу, яку вам зручніше виконати. Пам'ятайте, що радіус вигину трубки потрібно зробити більшим 5 см.

 

       
 

 

 

Варіант А: 

Зігніть трубку двічі:
один на стіні, другий на підлозі

     gofra r1
 

 

 

Варіант Б:

Зігніть трубку втопивши її в підлогу

   gofra r2
 

 

 

Варіант В:
Зігніть трубку втопивши її у стіну

   gofra r3

 

  • Підмітіть та заґрунтуйте поверхню підлоги перш ніж почати закривати нагрівальний кабель цементно-піщаною сумішшю.
  • Закріпіть трубку для датчика температури в штробі і закрийте її кінець, щоб уникнути попадання розчину.
  • Зафіксуйте нагрівальний кабель так, щоб він залишався на місці під час заливання.

 

Укладання нагрівального кабелю в штробу (Відео з YouTube каналу)


 

teploizol

4:45)

 

 

styajka

 

5:44)

 

 

shtroba 

Легке виготовлення штроби в напівсирій стяжці (6:34) 

 

Такий спосіб укладання нагрівального кабелю універсальний - застосовується для укладання нагрівального кабелю будь-якого діаметра та типу.

 

Укладання нагрівального кабелю на монтажну стрічку


Lenta

 

Якщо ви не зробили штробу для кабелю в напівсирій стяжці, тоді поперек напряму укладання нагрівального кабелю, через 50...60 см закріпіть на ній монтажну стрічку за допомогою цвяхів або дюбелів.

Кабель кріпиться до стрічки за допомогою проштампованих в ній елементів, розташованих через 2,5 см. Такий спосіб кріплення застосовується для нагрівальних кабелів Ø 6 мм і більше, наприклад Woks 20T - для теплої підлоги, Woks 30Т - для систем сніготанення та антизледеніння або одножильного Woks 25S - який може застосовуватися для обігріву нежитлових приміщень.

 

Укладання нагрівального кабелю на арматуру або армуючу сітку


Можна об'єднати укладання кабелю та виготовлення чистової стяжки таким чином:

 

pic.4 1

Зверху теплоізоляції покладіть сталеву армуючу сітку (Ø 2...3 мм з коміркою 5...10 см) і зафіксуйте її. Закріпіть нагрівальний кабель на сітці за допомогою пластикових хомутів. Використовуйте поздовжні арматурні стрижні, щоб не пошкодити кабель про гострі краї арматури. Потім залийте кабель із сіткою будівельною сумішшю. Для такої заливки слід використовувати нагрівальні кабелі підвищеної міцності - Woks 17 або Woks 20T.

Укладання нагрівального кабелю на двосторонній скотч


 

 

На стяжці,  поперек запланованого напряму укладання нагрівального кабелю,  покладіть двосторонній скотч з кроком 50 см. Закріпіть кабель на скотчі за допомогою паперових стікерів або малярського скотчу. >

Використовуючи паперову лінійку з розміткою, за допомогою олівця або фломастера, нанесіть крок укладання на скотч або підлогу поруч із скотчем. 

рис 3
мерная линейка

Закріпіть кабель на скотчі, розпочавши з кріплення з'єднувальної муфти, використовуючи паперові стікери або термостійкий малярський скотч. Якщо з якоїсь причини їх не вистачило, використовуйте замість них немелований папір щільністю 80 г/м2.

рис 4 з датчиком
рис 4 початок
рис 5
стікери

 

Укладання нагрівального мату для теплої підлоги

  1. Знайдайте сполучну муфту, розкладіть мат на поверхні, що обігрівається, з урахуванням довжини холодного кінця.
  2. Основу - матову сітку розрізають згідно проекту, так, щоб не пошкодити нагрівальний кабель.
  3. Згорніть мат, помітіть і прогрунтуйте підлогу.
  4. Зніміть захисну плівку, знову розгорніть нагрівальний мат клейким шаром на сітці до підлоги і притисніть його. Це завадить піднятися мату під час заливання розчином.

 

ЗАВЕРШАЮЧІ РОБОТИ З УКЛАДАННЯ КАБЕЛЯ

  1. Щоб запобігти пошкодженню нагрівального кабелю, не кидайте на кабель тверді предмети. Будьте уважні: подальші роботи потрібно проводити у взутті з м'якою підошвою.
  2. Складіть схему укладання нагрівального кабелю (мату), на якій вказано розташування кінцевої та сполучної муфт, датчика температури підлоги. Натомість можна сфотографувати укладений кабель, перш ніж залити його цементно-піщаною сумішшю (плитковим клеєм).
  3. Перевірте опір нагрівальної жили та опір ізоляції нагрівального кабелю до заливки. Впишіть результати вимірювань до Гарантійного сертифіката у графу «До заливки». Опір ізоляції перевіряється напругою 1000 В протягом 30 с при 20 °С. Воно має бути не менше 50 мом.
  4. Нанесіть шар цементно-піщаної суміші (плиткового клею). Контролюйте, щоб під час роботи біля нагрівального кабелю не утворилися порожнечі, тому що вони можуть призвести до виходу кабелю з ладу через високі температури.
  5. Стяжка підлоги повинна мати хорошу теплопровідність для створення рівномірної температури по всій поверхні, що забезпечить ефективне випромінювання від кабелю до приміщення. Важливо дотримуватись інструкцій виробника суміші та добре перемішати розчин перед заливкою нагрівального кабелю.
  6. Рекомендовано використовувати суміші, розроблені спеціально для «теплої підлоги». Застосовувати теплоізолюючі суміші заборонено.
  7. Нагрівальний кабель повинен бути покритий шаром суміші від 2 до 5 см, потім на нього може бути встановлена ​​плитка, лінолеум, ламінат, ковролін тощо.
  8. Перше включення нагрівального кабелю дозволяється проводити після повного затвердіння суміші. Для цементно-піщаної стяжки час висихання зазвичай становить 28 днів; для плиткового клею – від 5 до 7 днів. Для спеціальних сумішей можуть бути інші терміни, вказані виробником.
  9. Недотримання терміну затвердіння може призвести до відшарування «теплої підлоги» та її виходу з ладу.
  10. Підключення нагрівального кабелю до мережі здійснює спеціаліст з інструкції виробника терморегулятора, з дотриманням діючих ПУЕ.
  11. Жовто-зелений заземлюючий провід «холодного кінця» приєднується до загального або індивідуального заземлення, що має позначку.
  12. Наявність нагрівального кабелю в підлозі необхідно позначити шляхом розміщення попереджувальних символів або вказівок в електрощиті, розподільчій коробці або іншому місці, звідки подається живлення. Інформація про нагрівальний кабель обов'язково повинна вказуватися в документації, яка залишається після встановлення.

 

Підключення терморегулятора теплої підлоги


 

 

Для того щоб правильно підключити терморегулятор теплої підлоги,  наступними пунктами:

Правильне підключення терморегулятора теплої підлоги

  • До клеми 1 підключаються фазний провід, до клеми 2 - нульовий провід від мережі живлення.
  • До клем 3 і 4 підключаються дроти живлення нагрівальної секції.
  • До клем 6 і 7 підключаються дроти виносного датчика температури.
  • Проводи заземлення мережевого кабелю та нагрівальної секції з'єднуються за допомогою клем, або обпресуванням. Застосування скручування небажане.
  • Якщо нагрівальна секція при вимкненому терморегуляторі знаходиться під напругою, поміняйте місцями дроти, підключені до клем 1 і 2.

(Детальна інструкція обов'язково додається до кожного терморегулятора) 

Укладання теплої підлоги може бути проведене вами самостійно, але підключення повинно проводитися кваліфікованим електриком. Ви можете підключити теплу підлогу самостійно, якщо маєте відповідні знання, кваліфікацію та допуск.

 

 

Особливості підключення датчика температури електричної теплої підлоги


Особливо зупинимося на правильному розташуванні датчика температури (ДП).  Можливі два варіанти розташування гофоротрубки для ДП у теплій підлозі (рис.5):

 рис. 5 а.) неправильно     рис. 5 б.) правильно
   

- рис. 5 а). Кінець гофротрубки не паралельний сусіднім ниткам ПК.  ДП знаходиться на своєму місці, але відстань до ПК мала. Таке розташування призведе до постійного вимикання теплої підлоги.  Встановити ДП, коли підлога залита стяжкою важко. Датчик опиниться в будь-якому місці, а не між сусідніми нитками, і така тепла підлога працюватиме нестабільно.

- рис. 5 б). Для стабільної роботи ТП останні 20…30 см гофротрубки мають паралельно сусіднім ниткам НК. Якщо при заміні або установці ДП не дійде до кінця гофротрубки, це не вплине на здатність вимірювати температуру між ПК.

Іноді (рис.6), при монтажі намагаються дотягнути ДТ в середину площі зайнятої ТП. У деяких випадках навіть доводиться нарощувати провід ДП, що робить його заміну трудомістким процесом. Ця звичка залишилася у монтажників після роботи з водяною теплою підлогою, оскільки саме в середину кімнати подається гаряча вода.

 Рис.6 Датчик температури теплого підлоги в середині кімнати
Мал.6 Датчик температури теплої підлоги в середині кімнати

 

У разі електричної теплої підлоги датчик встановлюють на відстані 30 см від межі теплої підлоги, посередині між двома нитками НК. Таке рішення правильне, оскільки в цій зоні температура підлоги така сама, як і nbsp; у центрі кімнати.

Провід датчика температури теплогол підлоги можна нарощувати на 50 метрів дротом 2*1,0. Це не зменшить точність визначення температури

 

 

Увімкнення та експлуатація


  1. Обігрів підлоги діє повільніше, ніж настінні обігрівачі, тому для якісної роботи нагрівального кабелю необхідно використовувати електронний терморегулятор. До його підключення знову перевірте опір нагрівальної жили та опір ізоляції, щоб бути впевненим у цілісності кабелю.
  2. Не вкручуйте шурупи та не забивайте цвяхи в тих місцях, де встановлена ​​«тепла підлога». Якщо це потрібно зробити, викличте електрика, який зможе встановити розташування нагрівального кабелю в підлозі.
  3. Можливе паралельне підключення кількох нагрівальних кабелів до одного терморегулятора. Попередньо переконайтеся, що загальна потужність нагрівальних кабелів не перевищує номінального навантаження на терморегулятор.
  4. У приміщеннях з «теплою підлогою» потужністю 100 Вт/м2 і більше, килимове покриття не використовують. Будьте обережними, коли кладете купу одягу на «теплу підлогу» - краще покладіть її в інше місце.
  5. Ізолюючі та фіксовані предмети повинні розташовуватися на частинах підлоги, що не обігріваються.
  6. Рекомендована температура поверхні підлоги: від +27 °С до +35 °С. Вона залежить від призначення приміщень та типу покриття. Вибір іншої температури може спричинити дискомфорт та додаткові витрати на електроенергію.
  7. У процесі експлуатації нагрівальний кабель «теплої підлоги» не потребує обслуговування. Можна лише перед початком опалювального сезону перевірити опір ізоляції.